ACK ČR informuje: Lucembursko

Dovolujeme si vám poslat dílčí informace k cestám do Lucemburska.

 

Lucembursko: zpřísnění vstupních podmínek od 29. 1. 2020

Lucembursko zpřísňuje režim cestování do země od 29. 1. do 28. 2. 2021.

Osoby přijíždějící do Lucemburska letecky (residenti i nerezidenti identicky, ze všech destinací světa, vč.  3. zemí, z nichž jsou do EU přílety povoleny), od 6 let, jsou před nástupem na palubu povinny předložit negativní test (PCR či antigenní test) ne starší než 72h.

Osoby přilétající ze zemí mimo EU se na letišti po příletu nadto musejí podrobit i přídatnému antigennímu test (v případě cest z tmavě červených destinací EU nebylo zatím o povinnosti přídatného antigenního testu rozhodnuto).

V případě odmítnutí test absolvovat nebudou odlétající vpuštěni do letadla, přilétající budou muset povinně nastoupit 14-denní karanténu (výjimky z testování byly omezeny pouze na posádky letadel a osoby činné v dopravě („personnel du secteur des transports“), cestovatele v transitu; osoby, které z/do LU v rámci schengenu/EU cestují na méně než 72h; diplomaty, členy mez. organizací „a osoby těmito organizacemi pozvané“, vojenský personál, personál z oblasti rozvojové politiky/humanitární pomoci a z oblasti civilní ochrany absolvující krátkodobý pobyt (do 72h) a „osoby, které SARS-CoV-2 v minulých 3 měsících prodělaly a po ukončení izolace již nemají příznaky onemocnění a mohou prodělání nemoci prokázat příslušným certifikátem“.

Více informací na webových stránkách velvyslanectví ČR v Lucembursku.

 

Aktualizace pro cesty do Švýcarska. Švýcarsko: změna vstupních podmínek do země od 8. 2. 2021 | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (mzv.cz)