Od 18. 5. 2020 plánuje ČSA obnovit některé své linky!

Od 18. 5. 2020 plánuje obnovení provozu letů Českých aerolinií na vybraných linkách z/do Prahy. Mezi první destinace patří například Amsterdam, Paříž, Frankfurt či Stockholm. Od 24.5.2020 plánujeme obnovení provozu mezi Prahou a Kyjevem a o den později mezi Prahou a Oděsou, dojde-li k ukončení karanténních opatření na Ukrajině dle aktuálního plánu. Od 25.5.2020 je rovněž plánováno obnovení letů mezi Prahou a Bukureští.

Postupné obnovování linek probíhá v souladu s předpisy a uvolňováním aktuálně platných omezení v jednotlivých zemích,  tzn. může docházet i k dodatečným úpravám letového řádu.

Lety nejenom na květen, nýbrž také na červnové a další termíny do ostatních destinací jsou již dostupné v rezervačních systémech. 

Současně zavadíme nová opatření na palubách letadel, aby bylo cestování i nadále bezpečné. Mezi nejvýraznější patří povinnost pasažérů vstupovat na palubu a po celou dobu letu mít nasazenu vhodnou ochranu úst a nosu (roušku), sociální distancování (dodržování dvoumetrového odstupu při nastupování a vystupování) a bezkontaktní placení při nákupu občerstvení během letu.

Na palubách letadel platí dodržování přísných hygienických standardů, kdy interiér letadel prochází před a po každém letu důkladnou dezinfekcí dle nejpřísnějších hygienických postupů, a to včetně sedaček, servírovacích stolků a kapes, úložných prostor nad hlavami či toalet.