Parkování na Letišti Praha – aktuální informace pro cestující

Bohužel v současné době parkovací domy „PC – Comfort“ a „PA – Smart“ v areálu Letiště Praha kapacitně nestačí zvládat nápor cestujících. Ti, kteří mají předem zajištěnou on-line rezervaci, mají parkování na Letišti Praha garantované, avšak ty, kteří přijíždějí bez on-line rezervace, musíme v současné době částečně odmítat. Jako provozovatel letiště si situaci vzniklou silnějším provozem plně uvědomujeme a podnikáme veškeré možné kroky k tomu, abychom se vyhnuli nepříjemným situacím. Primárně informujeme cestující pomocí dostupných kanálů (web, sociální média), aby si svoje parkovací místo přímo na letišti předem zarezervovali na www.aeroparking.cz, neboť tak získají garanci, že po příjezdu na letiště zaparkují.

Těm cestujícím, kteří si parkovací místo on-line rezervací předem nezajistí, jsou při vjezdech do parkovacích domů k dispozici naši parkovací asistenti s vysílačkami, kteří monitorují zaplněnost jednotlivých parkovacích domů a operativně cestujícím pomáhají se zaparkováním. Pokud je v daném parkovacím domě plno, nasměrují asistenti cestující na jiné parkoviště na letišti, případně při naplnění celkové kapacity je směřují na vzdálenější parkoviště v blízkosti letiště. Zároveň cestující dostanou leták s upozorněním, jak si příště zarezervovat parkování předem a kde všude okolo letiště se dá parkovat.  

Situace s parkováním by se měla výrazně zlepšit v polovině července t.r. po otevření nového venkovního parkoviště pro zaměstnance, díky kterému se uvolní pro cestující cca 600 parkovacích míst blíže terminálům.

V případě dotazů v souvislosti s požadavkem na parkování se lze obrátit na dispečink parkování na tel. čísle 22011 4022.

Omlouváme se za vzniklé komplikace. 

Letiště Praha