Představujeme Vám letiště Václava Havla

Letiště Praha, a. s., je provozovatelem nejvýznamnějšího mezinárodního letiště v České republice a největšího mezi novými členskými státy EU. Za rok 2011 získalo ocenění Eagle Award od asociace IATA za nejvíce se rozvíjející letiště světa.

Ročně tento mezinárodní vzdušný přístav odbaví mezi 11 – 12 milióny cestujících. Ti mají v průběhu roku k dispozici nabídku kolem 50 leteckých společností spojujících Prahu přímou linkou se zhruba 130 destinacemi po celém světě. Operuje zde i 5 pravidelných cargo dopravců a další desítky společností pak zajišťují charterovou přepravu. Letiště Václava Havla Praha, které v roce 2014 hospodařilo s hrubým provozním ziskem 1,8 miliardy Kč, zaměstnává přes 1600 zaměstnanců, dalších odhadovaných více než 14 000 lidí zaměstávají firmy působící ne letišti či navázané na jeho provoz.

Letiště Václava Havla představuje v roce 2015 řadu novinek, např. rozšíření parkovacích ploch pro veřejnost, příznivější ceny jídel a nápojů v restauracích Praha a Globe, přehlednější informace v terminálech, a mnoho dalšího.

 

Bližší informace o této speciální akci naleznete zde.