Změna podmínek pro cesty do Švýcarska od 8.2.2021 + Kostarika

Dovolujeme si vám poslat informace pro cesty do Švýcarska a Kostariky.

Švýcarsko dále zpřísňuje podmínky pro příjezd a to zejména z rizikových zemí

Od 8.2. bude od cestujících z rizikových zemí požadován PCR test ne starší 72 hodin a dále 10denní karanténa. Sedmý den karantény je pak možné si nechat udělat další test antigenní nebo PCR a tím si karanténu ev. zkrátit.  Česká republika je na seznamu rizikových zemí od 15.1., Slovenko od 1.2. Zařazení na seznam se odvíjí od čísla nově nakažených za posledních 14 dnů na 100.000 obyvatel. Toto číslo může být od aktuálního švýcarského čísla vyšší o 60. Aktuálně (27.1.2021) porovnáváme českých 1.362,82 a slovenských 665,75 se švýcarskými 304,85. Aktualizace jsou prováděny jednou za 14 dnů, poslední je avizovaná k 1.2.2021. Vzhledem k rozdílu mezi čísly České republiky, ale i Slovenska a Švýcarska nelze vyřazení ze seznamu rizikových zemí v dohledné době očekávat. 

Všichni, kteří do Švýcarska přílétají, přijíždějí vlakem nebo lodí jsou povinni vyplnit příjezdový formulář.

Nedodržení předpisů může být pokutováno částkou 50 - 200 CHF.

 Informace o situaci ve Švýcarsku naleznete na našich webových stránkách, kde jsou i všechny prolinky na průběžně aktualizovaná čísla a webové stránky příslušných úřadů. MojeSvycarsko.com

 Optimismus a sílu do dalších dnů přeje

Switzerland Tourism, c/o HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika, Jankovcova 1569/2c, CZ-170 00 Praha 7

Kostarika

Velvyslanectví ČR v Bogotě upozorňuje na nemožnost odcestovat z Kostariky lety společnosti KLM, která vyžaduje po všech cestujících při návratu do Evropy povinný test PCR a současně antigenní test ne starší 4 hodin. Vzhledem k tomu, že v Kostarice neexistuje laboratoř, která by cestujícím prováděla testy s tak krátkým časovým termínem před odletem, není možné tomuto opatření vyhovět a být vpuštěn na palubu letu KLM.
Doporučujeme, aby čeští turisté nelétali do Kostariky se společností KLM, a pokud již v Kostarice pobývají, aby si zpáteční let změnili a letěli se sesterskou společností Air France přes Paříž. Dále je možné letět s leteckými společnostmi Lufthansa nebo Iberia, které antigenní test nevyžadují.