Definování vybraných pojmů souvisejících se zajištěním leteckého přepravního dokladu. Bližší informace jsou součástí Všeobecných obchodních podmínek a Přepravních podmínek společnosti OK-TOURS a.s., provozovatele systému okletenky.cz.

Rezervace

Vystavením (a uhrazením letenky) vzniká smluvní vztah mezi cestujícím a leteckou společností. Cestující se zavazuje dodržovat všechny přepravní a jiné podmínky letecké společnosti, a letecká společnost se zavazuje přepravit cestujícího do cílové destinace v termínu uvedeném na letence.

Nedoprovázené dítě (Unaccompanied minor - UMNR)

Nedoprovázené děti vyžadují zvýšenou péči a ochranu během letu (jedná se o děti do 15 let). Pokud chcete objednat letenku pro dítě, které cestuje samo, kontaktujte přímo naši kancelář. Tato služba je na vyžádání.

Podmínky při zrušení rezervace

Vaši rezervaci můžete zrušit do doby vystavení letenky odletem bez jakéhokoliv penále. Pro zrušení rezervace kontaktujte naší kancelář. Pokud je letenka již vystavena, je postupováno dle tarifních podmínek. Letenka je vždy vystavena až po dohodě s cestujícím.

Věk a zodpovědnost

Prohlašujete, že máte přiměřený věk k tomu, abyste mohli legálně provádět rezervace na tomto serveru a že máte případně plné právo použít kreditní kartu k zaplacení objednávky. Jste si vědom toho, že jste plně zodpovědný za finanční transakce provedené na tomto serveru Vámi nebo osobou, která použije Vaše přihlašovací jméno.

Platby

Ceny letenek a souvisejících poplatků jsou uvedeny v českých korunách (CZK). Možnosti úhrady jsou popsány blíže v sekci Jak nakupovat nebo v potvrzovacím emailu po rezervace letenky.

Platnost letenky

Platnost letenky je závislá na typu zvoleného tarifu. U cenově zvýhodněných letenek bude přesně stanovena doba platnosti tarifu, která se nedá po vytištění letenky změnit.

Taxy

Letištní, bezpečnostní, palivové a další taxy se platí zároveň s letenkou, ale v některých případech se letištní taxy platí přímo na letišti v příletové hale. Tyto taxy se platí hotově v místní měně. Informujte se při převzetí letenky na nutnosti úhrady tax.

Max. povolená hmotnost zavazadla (Baggage allowance)

Maximálně povolená hmotnost zavazadla je uvedena na letence nebo na internetových stránkách dané letecké společnosti. V případě nejasnosti se včas informujte na uvedená omezení. V případě překročení hmotnosti zavazadla můžete být ze strany letecké společnosti pokutování vysokým poplatkem za nadváhu. Limitované jsou i rozměry jednotlivých zavazadel. Pro bližší informace kontaktujte naše rezervační pracovníky nebo kancelář letecké společnosti.

Cestovní pasy, víza a zdravotní předpisy

Pro aktuální informace o vízových a zdravotních předpisech vázaných na cestování do dané destinace sledujte informační server Ministerstva zahraničních věcí ČR www.mzv.cz. OK-TOURS není zodpovědná za jakékoliv nesrovnalosti ve Vašich cestovních nebo zdravotních dokladech. Žádný pasažér nebude připuštěn k odbavení, pokud nepředloží platné dokumenty, které požaduje země v době odletu. Těmito požadovanými dokumenty mohou být kromě cestovního pasu také vízum a zdravotní doklady.

Domácí zvířata

Domácí zvířata, kteřá doprovází svého majitele během cesty, musí splňovat všechny podmínky stanovené cílovou zemí. Zvířata mohou být výjimečně přepravována v kabině pod sedadlem majitele, ale musí být umístěna v přepravce (kontejneru) a celková váha spolu s přepravkou nesmí přesáhnout 8 Kg (vždy záleží na konkrétních podmínkách letecké společnosti). Pokud celková váha přesáhne 8 Kg, zvíře musí být přepravováno ve speciálním vytápěném přepravním prostoru, který je oddělen od zavazadlového. Více informací o konkrétních podmínkách a přepravkách získáte u nás v kanceláři nebo v kanceláři dopravce.

Zásady zpracování osobních údajů

Ochrana osobních údajů je pro nás prioritou. Vypracovali jsme tyto Zásady zpracování osobních
údajů, abychom vás jako své zákazníky informovali o tom, jak společnost OK-TOURS a.s. Zásady zpracování osobních údajů naleznete zde

Dokumenty ke stažení

Diplom od Skyteamu pro Travel Allianci.pdf

Tisková zpráva Travel Alliance, ocenění od Skyteamu.pdf

CITES - informace o dovozu a vývozu ohrožených druhů rostlin a živočichů..pdf

Důležité informace Celní správy ČR pro cestující v letecké dopravě o omezení dovozu nebo vývozu zboží ze (do) zemí mimo EU..pdf

Tisková zpráva OK-TOURS k článku v HN.pdf

Článek v časopise COT o zakázkách v oblasti business travel.pdf

Rozhovor v časopise COT o trendech v oblasti business travel.pdf

Zásady zpracovaní osobních údajů OKTOURS.pdf

Informace ke spojeným cestovním službám OK-TOURS.pdf

IATA certifikát 2021 OK-TOURS.pdf

Ceník poplatků za služby oddělení Business Travel s platností od 1.1.2021.pdf

Pojistka CK OK-TOURS 2021.pdf

OK Tours - letenky _ Obchodní podmínky.pdf